Новини, Укрзалізниця

Одеська залізниця купила токарні верстати у фігуранта кримінальної справи

Регіональна філія “Одеська залізниця” провела відкриті торги на закупівлю токарно-карусельного верстата, тендер виграла фірма-фігурант кримінального провадження. Про це повідомляє Укррудпром.

“Предметом закупівлі став токарно-карусельний верстат типу СА 5116. Участь у тендері взяли три компанії. Пропозицію однієї з них, ТОВ “Станкин”, відхилили у зв’язку з невідповідністю технічним умовам. Два інші учасники ТОВ “СТАН КОМПЛЕКТ” і ТОВ “Науково-виробниче підприємство” Укрінвестгруп” допустили до аукціону”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, конкуренти подали свої пропозиції з невеликою різницею в часі. Також вони пропонували продукцію одного виробника – Qiqihar Heavy CNC Equipment Co. Ltd. з КНР і надали однакові сертифікати про дилерство.

“Усе це свідчить про те, що компанії пов’язані спільним комерційним інтересом і зробили антиконкурентні узгоджені дії, чим порушили Закон “Про державні закупівлі””, – додають у повідомленні.

Зазначається, що компанія-переможець “СТАН КОМПЛЕКТ” зареєстрована п’ять років тому, однак тендери почала вигравати тільки у 2018 році, коли керівником став Євген Саприкін. Через півтора року директор знову змінився, і наразі ним є Валерій Лесик, який є керівником ще в кількох фірмах з нерухомості. Переможець цього тендеру фігурує в кримінальній справі про присвоєння державних коштів. У 2018 році керівники державного навчального закладу, зловживаючи своїм службовим становищем, за допомогою ТОВ “СТАН-КОМПЛЕКТ” провели закупівлю верстатів за завищеною вартістю.

Відкритість у наданні даних з інформаційних систем УЗ

Дякуємо за відповідь!

Для визначення об’єктивного загального зрізу настроїв на ринку залізничних вантажоперевезень пройдіть опитування повністю! Результати допоможуть нам окреслити проблемні точки й взаємовигідні шляхи вирішення загальних проблем та будуть представлені на загальний розсуд без редакційної цензури.