Новини, Укрзалізниця

УЗ сподівається на зменшення податку на землю

Директор з правових питань та майнової політики АТ “Укрзалізниця” Артур Резнік зазначив, що питання податку на землю “дуже болюче” для компанії. Про це він сказав в інтерв’ю проєкту “12 облич Стратегії Укрзалізниці”.

“Питання податку на землю дуже болюче для нас. Єдиний реальний вихід із ситуації – це робота з органами державної влади щодо зменшення податкового навантаження. У майбутньому необхідно здійснити повну ревізію банку землі Укрзалізниці, що дасть нам розуміння, які саме земельні ділянки необхідно залишити для реалізації нашої господарської діяльності”, – зазначив Резнік.

На його думку, деякі земельні ділянки УЗ можуть бути використані для концесії – “особливо прилеглі до вокзальних комплексів території”.

“Питання оренди землі сьогодні для Укрзалізниці вирішити швидко не можливо, тому що земля перебуває на праві постійного користування. Ці землі не можуть бути передані в оренду. Ми маємо можливість надавати сервітути особам, які зацікавлені в розвитку певних земельних ділянок, а також існує низка компенсаторних механізмів, за допомогою яких ми могли б зменшити податок на землю. Ідеться насамперед про складування. Ще у нас є механізм відмови від землі, згідно з яким Укрзалізниця має змогу відмовитися від тих земельних ділянок, які не використовуються в господарській діяльності, аби не сплачувати надлишковий податок на землю”, – додав Резнік.

Нагадаємо, голова правління АТ “Укрзалізниця” Євген Кравцов зазначав, що очікує від нового Кабінету Міністрів і Верховної Ради відміни податку для УЗ на землю.

Рівень розвитку транспортної інфраструктури на використовуваних ділянках залізниці.

Дякуємо за відповідь!

Для визначення об’єктивного загального зрізу настроїв на ринку залізничних вантажоперевезень пройдіть опитування повністю! Результати допоможуть нам окреслити проблемні точки й взаємовигідні шляхи вирішення загальних проблем та будуть представлені на загальний розсуд без редакційної цензури.