Міжнародні новини, Новини

Вперше контейнерний поїзд із Китаю прослідував в Європу через Туреччину під Босфором

Контейнерний поїзд сполученням Сіань – Анкара – Прага пройшов тунелем Мармарай під протокою Босфор і 7 листопада 2019 прибув на станцію Казличешме у Стамбулі. Про це повідомляє журнал “Железные дороги мира”.

“Відправившись з Сіаня, він пройшов транзитом через казахстанську прикордонну станцію Алтинколь і далі територією Казахстану до каспійського порту Актау, де контейнери були перевантажені на фідерне судно і доставлені в порт Баку, а 6 листопада 2019 прибув до столиці Туреччини Анкари”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, поїзд довжиною 820 м перевозить 42 сорокафутових контейнери з електронікою. Його маршрут довжиною 8500 км проходить територією 10 країн — Китай, Туреччина, Казахстан, Азербайджан, Грузія, Болгарія, Сербія, Угорщина, Словаччина і Чехія.
Час в дорозі до станції призначення в Празі становить 20 діб.

Пряме залізничне сполучення з Азії в Європу через Туреччину Транскаспійським міжнародним транспортним маршрутом стало можливим завдяки введенню в експлуатацію двох залізниць: Баку – Тбілісі – Карс 30 жовтня 2017 року і Халкалі – Стамбул – Гебзе 12 березня цього року.

“Мультимодальний Транскаспійський міст забезпечує найкоротший вихід вантажопотоків з Китаю, країн Центральної Азії, Сибірського регіону Росії до Туреччини і Середземномор’я”, – додали у журналі.

Крім того, експортери Казахстану отримали можливість використовувати цей маршрут для доставки своєї продукції в Азербайджан, Грузію, Туреччину, а також в порти Чорного і Середземного морів.

Яку компанію ви представляєте?

Дякуємо за відповідь!

Для визначення об’єктивного загального зрізу настроїв на ринку залізничних вантажоперевезень пройдіть опитування повністю! Результати допоможуть нам окреслити проблемні точки й взаємовигідні шляхи вирішення загальних проблем та будуть представлені на загальний розсуд без редакційної цензури.