Новини, Укрзалізниця

УЗ збудує євроколію на Західній Україні та прийматиме поїзди з країн Європи – Євген Кравцов

АТ “Укрзалізниця” планує за рік збудувати нову євроколію зі Львова до держкордону для швидкісного сполучення з Віднем, Краковом і Прагою. Про це повідомив глава правління АТ “Укрзалізниця” Євген Кравцов на своїй сторінці у Facebook.

“3,5 години до Кракова + зі Львова у Європу швидкісними поїздами. Знаю, що про це кажуть останні років 10. Але ми зробимо це за рік. Не анонсував заздалегідь, але сьогодні особисто переконався, що проєкт, який поки був лише на папері, – може стати реальним. Що хочемо? За рік ми можемо збудувати від державного кордону до станції Скнилів євроколію… Тобто через рік українці зможуть отримати пряме швидкісне сполучення зі Львова до Кракова, Праги, Відня”, – написав він.

Кравцов повідомив, що станція Скнилів розташована у Львові, від залізничного вокзалу на відстані 5,5 км, від Міжнародного аеропорту «Львів» – 3 км та автостанції – 1 км. За його словами, Укрзалізниця планує між Скнилівом, аеропортом і львівським залізничним вокзалом запустити експрес для комфорту пасажирів.

Кравцов пояснив, що для цих цілей обрали Скнилів, щоб уникнути перевантаження станції Львів, через яку прямують фактично усі внутрішньодержавні поїзди.

“Певен, що це буде найбільший інфраструктурний проєкт на заході України. Для Укрзалізниці це абсолютно реально і буде мати надзвичайний соціальний ефект”, – зауважив Кравцов.