Інфраструктура, Новини

У МІУ до кінця року хочуть скасувати податок на землю для Укрзалізниці

У Міністерстві інфраструктури працюють над скасуванням податку на землю для АТ “Укрзалізниця”. Про це повідомив міністр інфраструктури Владислав Криклій в інтерв’ю “УНІАН”.

«Ми вже з профільним комітетом це питання обговорили. Будемо працювати над тим, щоб відмінити податок в цьому році, адже з таким же успіхом Укравтодор міг би платити податок на землю», — повідомив Криклій.

Нагадаємо, у липні низка міністерств і відомств вирішила з різних причин або не підтримати, або відправити на доопрацювання проєкт Закону про зміни в податковий кодекс щодо повернення коефіцієнта 0,25 при оподаткуванні земель залізничного транспорту, який розроблений Укрзалізницею. Проєкт підтримало лише Міністерство інфраструктури України.

Раніше АТ «Укрзалізниця» ініціювало зміни до Податкового кодексу України. Пропонується на земельні ділянки, що входять до земель залізничного транспорту, встановити фіксований податок. В  УЗ зазначили, що в  останній редакції Податкового кодексу залізнична галузь повністю позбавлена пільги зі сплати земельного податку, що спричинило значне зростання витратних статей державної компанії. Зокрема, товариство пропонує встановити податок на земельні ділянки розміром 0,25 % від їхньої нормативної грошової оцінки в разі, якщо нормативну грошову оцінку таких земель проведено, та 0,25 % від нормативної грошової оцінки одиниці площі землі по області в разі, якщо нормативну грошову оцінку не проведено.

Яку компанію ви представляєте?
  • Додати свій варіант

Дякуємо за відповідь!

Для визначення об’єктивного загального зрізу настроїв на ринку залізничних вантажоперевезень пройдіть опитування повністю! Результати допоможуть нам окреслити проблемні точки й взаємовигідні шляхи вирішення загальних проблем та будуть представлені на загальний розсуд без редакційної цензури.