Думка

Геннадій Степанюк: Турборежим Ради. Наслідки

Геннадій Степанюк

Експерт з логістики ТОВ «Рейл лоджистікс»

Прискорений темп ухвалення невідкладних законопроєктів у Парламенті, раніше анонсований Головою ВРУ, почав негативно проявляти себе. Внесення змін до нормативних документів, якими Укрзалізницю вивели з переліку підприємств, що не підлягають приватизації, можна зрозуміти, адже необхідно позбавлятись неліквідних активів. Утім, юридичні департаменти компаній вже б’ють на сполох!

Прикінцевими положеннями ухваленого Закону (№145-ІХ від 02.10.2019 «Про визнання таким, що втратив чинність, Закону України «Про перелік об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації», за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/main/145-20, а саме п.3 Розділу ІІІ, встановлюється мораторій (як мінімум протягом 3 років) на примусове стягнення заборгованостей з державних підприємств згідно з Переліком (до якого входить і АТ «УЗ»), що виникають внаслідок господарських відносин і підтверджені судовими рішеннями.

Відповідно, вчинення виконавчих дій щодо вказаних підприємств заборонене. Виконавці цей факт підтверджують.

Тому, схоже, претензійна діяльність із відповідачем в особі АТ «УЗ» буде регулюватися виключно в ручному режимі, що є одним із корупційних ризиків. Тож чекаємо на роз’яснення Міністерства юстиції!

Аналізуючи хронологію ухвалення вказаного Закону, з’ясував, що в проєктах, наданих до ВРУ на перше та друге читання, попередньо опрацьованих у відповідних Комітетах, зазначеного пункту не було. З’явилася ця поправка вже під час «турборежимного обговорення», від самої ж авторки законопроєкту, депутата від «Слуги народу» Р. Підласої, заступника голови Комітету ВРУ з питань економічного розвитку. Можливо, і без злого наміру, але яке тепер це має значення?…