Новини

Наглядова рада УЗ переконана в необхідності анбандлінгу компанії та в перетворенні її на холдинг

Наглядова рада АТ «Укрзалізниця» провела засідання щодо прискорення лібералізації послуг із перевезення залізничним транспортом та посилення конкуренції в приватному секторі у світлі виданого нещодавно Указу Президента й плану заходів із трансформації Укрзалізниці. Про це повідомляє медіацентр «Магістраль».

Як зазначається, члени наглядової ради обговорили ключові зміни в структурі й діяльності підприємства для досягнення розділення послуг компанії на окремі операційні підрозділи, зокрема вантажні та пасажирські перевезення, капітальні ремонти, створення оператора інфраструктури.

«Після аналізу досвіду інших європейських країн та зобов’язань України за міжнародними угодами про доступ до інфраструктури Наглядова рада дійшла попереднього висновку, що принаймні на початковому етапі трансформації Укрзалізниці для досягнення цільової лібералізації й конкуренції, а також рівноправного доступу до активів інфраструктури доцільним вбачається проведення анбандлінгу послуг Укрзалізниці на окремі операційні підрозділи у вигляді структури «холдингової компанії». Наглядова рада переконана, що такий підхід дасть змогу забезпечити належну й впорядковану реорганізацію компанії та ефективне управління активами, людськими ресурсами, розподіл фінансових та інших активів і зобов’язань між новими суб’єктами, а також сприятиме реалізації суспільно важливих зобов’язань із фінансування пасажирських перевезень, утворенню оператора інфраструктури й врегулюванню без будь-яких ризиків тих зобов’язань, які не так просто розділити, наприклад нещодавнє розміщення Укрзалізницею єврооблігацій», – ідеться в повідомленні.

Наглядова рада невдовзі представить свою пропозицію для обговорення з Міністерством інфраструктури України, яку згодом буде запропоновано для обговорення іншим стейкхолдерам, зокрема профспілкам, парламентарям, клієнтам, постачальникам, держателям облігацій та міжнародним фінансовим інституціям.

Нагадаємо, у листопаді Президент України Володимир Зеленський підписав указ №837/2019 про невідкладні заходи щодо проведення реформ, спрямованих на стимулювання економічного зростання та зміцнення держави.

Зокрема, у документі йдеться, що Кабінет Міністрів України повинен до 31 грудня 2019 року розробити й внести на розгляд Верховної Ради України законопроєкти щодо створення умов для функціонування конкурентного ринку залізничних перевезень в Україні та підвищення ефективності управління, вдосконалення організаційно-правових та економічних засад ринку залізничних перевезень, покращення якості та доступності послуг перевезень залізничним транспортом.

Рівень відповідальності УЗ за невиконання своїх зобов'язань під час організації і виконання перевезення.

Дякуємо за відповідь!

Для визначення об’єктивного загального зрізу настроїв на ринку залізничних вантажоперевезень пройдіть опитування повністю! Результати допоможуть нам окреслити проблемні точки й взаємовигідні шляхи вирішення загальних проблем та будуть представлені на загальний розсуд без редакційної цензури.