Новини, Порти

ЄБРР інвестуватиме в порти й судноплавство на Дніпрі

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) ухвалив концепцію щодо підтримки українських компаній до 2020 року. Цього року інвестовано всього € 1,5 млрд, тому що було отримано недостатньо інвестиційних проектів від бізнесу. Про це повідомила заступник глави ЄБРР в Україні Марина Петрів під час Graine Ukraine, передає agroportal.

«Це питання не одного знакового проекту, а більш глобального розкриття можливостей для інвестицій. Ми працюємо над фінансуванням вагонів-зерновозів, і працюємо з приватними компаніями. Минулого року фінансували УЗ і продовжуємо працювати з електрифікації шляхів до Миколаївського і Херсонського портів. Це проект, який вже підписаний і скоро буде запущений», – розповіла Петрів.

За її словами, в майбутньому ЄБРР розраховує на прийняття закону про концесії в порті Херсон, щоб ще  збільшити потужності українських портів.

«Ми також ведемо роботу із судноплавствп на Дніпрі, підтримуємо «НІБУЛОН» і сподіваємося, що ухвалять закони, які дозволять гравцям заходити на цей ринок. Важлива ситуація з енергетичними вузлами на шлюзах  вони неефективні й стають все більш небезпечними», – зазначає Марина Петрів.

За її словами, в ЄБРР сподіваються, що український банківський сектор почне рости, і після реформ банки почнуть активно кредитувати економіку, оскільки в Україні є проблема кредитування дрібного бізнесу.