Новини, Порти

Бізнес  в українських портах  заробив 1,7 млрд доларів США

Портова галузь відіграє одну з ключових ролей у зростанні української економіки. Такий висновок  в АМПУ зробили, проаналізувавши опублікований Державної службою статистики збірник «Зовнішня торгівля України». Видання містить дані про обсяги зовнішньої торгівлі товарами та послугами за 2016–2018 роки.

Загальний дохід, сформований ринком послуг у морських портах України, за даними останньої звітності, становив щонайменше 1,7 млрд доларів США, що дорівнює 2 відсоткам внутрішнього валового продукту країни.

Такий показник досягнуто завдяки діяльності близько 1300 суб’єктів господарювання із чисельністю персоналу понад 47 тис. працівників.

У морських портах обробляється понад 37% (38 204,1 млн. доларів США у 2018 році) загального обсягу міжнародної торгівлі України з різними країнами світу, у тому числі понад 57% вітчизняного експорту.

Основна номенклатура зовнішньої торгівлі – експорт продукції агропромислового та гірничо-металургійного комплексів та імпорт таких ресурсів, як вугілля, залізорудна сировина, контейнерні вантажі.