Економіка, Новини

Укрзалізниця і Міністерство інфраструктури повинні розробити план, щоб уникнути транспортного колапсу, – ЗМІ

Один із найбільших постачальників дизельного пального в Україні Wexler Group з 1 серпня призупиняє поставки дизельного пального з Росії трубопровідним транспортом. Цим трубопроводом в Україну імпортувалося 41% усього споживаного Україною дизельного пального. Про це йдеться в статті-розслідуванні на www.5.ua.

У матеріалі зазначається, що проблема, яка виникла, показала, що Україна так і не досягла енергетичної безпеки. Уряд повинен негайно шукати способи компенсувати обсяги ринку.

“Проблема в тому, що ми довгий час покладалися на Росію. Ось виникає проблема – і у нас паливна криза. Купити можна в будь-якій країні світу, як альтернатива – це Білорусь і Туреччина, перспективний ринок також в Азербайджані. Але тут уже питання: яка буде ціна і на яких умовах будуть відбуватися поставки”, – сказав в матеріалі економіст Олександр Охріменко.

За словами Охріменка, у цій ситуації важливо не затягувати, а якомога швидше розв’язувати питання, порушивши його на найвищому державному рівні.

“Якщо говорити про постачання пального залізницею, то нагадаю, що Укрзалізниця – це державна установа, підпорядкована уряду. Відповідно, саме уряд повинен цим займатися. Так само – Мінінфраструктури. Ці дві організації на чолі з керівниками країни мають придумати розумний план виходу з цієї ситуації. Цю проблему потрібно вирішувати тільки на державному рівні”, – заявив економіст.

Журналісти також акцентують увагу на тому, що припинення поставок дизельного пального з Росії збіглося з початком збору врожаю.

Нагадаємо, що в Укрзалізниці повідомили про те, що УЗ готова укласти угоди на постачання дизельного пального з економією майже 45 млн грн.

Раніше повідомлялося про те, що компанії «Сокар Україна» і «Торум» звернулися в Антимонопольний комітет України (АМКУ) зі скаргами на закупівлю дизельного пального Укрзалізницею. Скарги були подані 30 липня, напередодні проведення шести аукціонів із закупівлі 80 тис. т ресурсу. У відповідь на це Укрзалізниця пообіцяла залучити до процедури закупівель  СБУ та НАБУ як спостерігачів.