Новини, Укрзалізниця

Генпрокуратура та ДБР цікавляться боргами Укрзалізниці

Генеральна прокуратура України здійснює процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні від 05.04.2019 щодо неналежного виконання умов договорів Укрзалізницею. Про це йдеться в ухвалі Печерського райсуду м. Києва від 17.07.2019.

У документі зазначається, що під час досудового розслідування Департамент захисту економіки Національної поліції надав інформацію про те що, АТ “Українська залізниця” укладає кредитні договори з банками, за результатами використання кредитів виникає заборгованість за кредитними договорами щодо несвоєчасного погашення кредитів та їх відсотків, як наслідок УЗ завдаються збитки.

“Службовими особами АТ “Українська залізниця” неналежно виконуються умови договорів, внаслідок чого в судовому порядку з АТ “Українська залізниця” стягуються кошти у вигляді процентів штрафу, пені та процентів річних, чим завдаються збитки АТ “Українська залізниця””, – повідомляється в ухвалі Печерського райсуду м. Києва.

Окрім того, в ухвалі йдеться, що 29 травня цього року Генпрокуратура надіслала лист до Укрзалізниці щодо надання документів. УЗ, своєю чергою, 7 червня відповіла ГПУ, “що підстави для надання запитуваних документів відсутні”.

Водночас 17 липня 2019 року Печерський райсуд м. Києва надав представникам ГПУ і слідчим ДБР доступ до документів Укрзалізниці, зокрема і до кредитних договорів та додатків з 2015 року.

Нагадаємо, що у 2011-2012 рр. кілька територіальних підрозділів компанії Укрзалізниця (у тому числі “Південна залізниця” та “Південно-Західна залізниця”) залучили у Промінвестбанку низку кредитних ліній на загальну суму понад $ 300 млн.

У листопаді 2017 році Вищий господарський суд скасував стягнення з Укрзалізниці $ 12,5 млн заборгованості на користь Промінвестбанку.

У травні 2017 року Укрзалізниця звернулася до Кабінету Міністрів, Національного банку й РНБО з проханням надати роз’яснення, чи підпадає під дію рішення РНБО проведення АТ “Укрзалізниця” операцій з погашення зобов’язань за кредитними договорами, отриманими в банках зі списку санкцій, адже п’ятий президент України Петро Порошенко за пропозицією Нацбанку 16 березня 2017 року ввів у дію рішення РНБО про застосування строком на рік санкцій до п’яти банків з російським капіталом: ПАТ “Сбербанк”, ПАТ “ВіЕс Банк”, ПАТ “Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк” (Промінвестбанк, ПІБ), ПАТ “ВТБ Банк”, ПАТ “БМ Банк” у частині заборони виводити капітал за межі України на користь пов’язаних з ними осіб.

НБУ на виконання рішення РНБО від 1 березня 2018 року “Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)” продовжив санкції у відношенні Ощадбанку, Промінвестбанку, ВТБ Банку і БМ Банку (усі – Київ).

У 2018 році Промінвестбанк подав низку нових позовів до Укрзалізниці про стягнення боргів на загальну суму в $ 157 млн ​​і 1,5 млрд грн.