Новини, Укрзалізниця

Пального вистачить до кінця року: Укрзалізниця може вчасно закупити дизельне пальне, – АМКУ

Колегія Антимонопольного комітету відмовила у задоволенні скарг ТОВ «Торговий дім Сокар Україна» та ТОВ «ТОРУМ» по 8 процедурам закупівель, оголошеним АТ «Укрзалізницею» на закупівлю дизпального загальною вартістю близько 2,6 млрд грн. Про у Facebook написав голова АМКУ Юрій Терентьєв.

«Закупівля дизелю «Укрзалізницею» на 2,6 млрд грн. Сьогодні колегія АМКУ ухвалила рішення про відмову у задоволенні скарг ТОВ «Торговий дім Сокар Україна» та ТОВ «ТОРУМ» по 8 процедурам закупівель, оголошеним Укрзалізницею на закупівлю дизельного пального, загальною очікуваною вартістю 2 614 026 000,00 грн. Зазначені закупівлі відбудуться вчасно», – написав Терентьєв.

Водночас у медіацентрі «Магісталь» повідомили, що наразі Укрзалізниця очікує на оприлюднення відповідного рішення АМКУ, після чого система електронних закупівель має визначити дату проведення аукціону.

Як зазначив директор з питань закупівель АТ «Укрзалізниця» Сергій Довгаленко, компанія оголосила ще п’ять торгів на постачання 10 тис. т дизелю. Цих обсягів має вистачити до кінця 2019 року.

«Окрім внутрішніх та міжнародних пасажирських і вантажних перевезень, Укрзалізниця забезпечує перевезення для армії та оборонної галузі. Відтак безпідставне блокування торгів на постачання дизпального створює загрозу обороноздатності держави та перешкоджає стабільній роботі однієї зі стратегічних галузей економіки. Зловживання деякими гравцями своїми правами на оскарження закупівель могло призвести до транспортного колапсу. Аби цього не сталося, товариство ініціювало термінову закупівлю пального за переговорною процедурою. Ми очікуємо, що правоохоронні органи уважно вивчать усі обставини блокування згаданих тендерів і дадуть їм належну оцінку. Ми також розраховуємо, що учасники ринку зроблять необхідні висновки і не повторюватимуть подібних помилок. Бо їхня ціна для держави може бути надто високою», – зауважив Довгаленко.

Нагадаємо, “Торум” і ТОВ “Торговий дім “Сокар Україна” подали перехресні скарги в АМКУ на п’яти дизельних тендерах Укрзалізниці, а потім “Торум” оскаржив ще три тендери.