Економіка, Новини

Україна відновила постачання залізницею дизпального з Росії

Одеська компанія “Євростандарт” почала імпортувати залізницею дизпальне з Росії. Про це повідомляє enkorr.

Як зазначається, на початку другої декади серпня “Євростандарт” оформив імпорт 2,6 тисяч тонн дизельного пального від компанії “Орскнефтеоргсинтез”, що управляє Орським нафтопереробним заводом (Оренбурзька область, Росія).

“Постачання здійснювалося через аффілійовану з “Євростандарт” компанію Cantarell Trading (Кіпр)”, – додали у повідомленні.

Водночас у enkorr нагадали, що з червня 2017 року для постачання ДП в Україні російським компаніям необхідний дозвіл Федеральної служби з митного та експортного контролю (ФСТЕК), а з червня 2019 року – також і щомісячний дозвіл від мінекономрозвитку РФ.

Як зазначається, Орське пальне останній раз надходило в Україну в серпні-жовтні 2018 року. Тоді на адресу компанії «Укренерджі» було відвантажено приблизно 6 тис. тонн.

Також у повідомленні зауважили,  що з 1 серпня Україна ввела мита на російське ДП, що постачається по трубопроводу «Прикарпатзахідтранс», після чого прокачування по трубопроводу було припинено. Замість цього відвантаження були перенаправлені в Гомель, де трубопровідний ресурс перевалюється в залізничні цистерни з подальшим відправленням в Україну.

Раніше, як зазначили в enkorr, постачання російського дизпального залізницею здійснювала компанія «Укренерджі», що працює з ресурсом «ЛУКОЙЛу». Однак у серпні вона не отримала від російської влади дозволу на експорт в Україну.