Новини, Укрзалізниця

Через скупчення вагонів УЗ дозволила портам призупиняти відвантаження на свою адресу

АТ “Укрзалізниця” дало можливість портам призупиняти відвантаження на свою адресу, якщо вони не встигають обробити плановий обсяг. Про це написав керівник УЗ Євген Кравцов у Facebook.

Зокрема, він повідомив, що станом на 16 вересня на залізничній мережі обліковувалось 10 616 вагонів-зерновозів і всі вони були завантажені на адресу морських портів.

“Переробна спроможність зернових терміналів складає 2765 вагонів/добу. Тобто на залізничній мережі знаходиться майже в 4 рази більше вагонів, ніж можуть переробити порти. Більше того, Укрзалізниця надала можливість портам призупиняти відвантаження на свою адресу, якщо ті не встигають обробити плановий обсяг”, – написав він.

Окрім того, глава правління УЗ зауважив, що “зерновози Укрзалізниці перетворюються на міні-елеватори у чергах в порт”.

“Компанія максимально ефективна і послідовна у плануванні перевезень. Але! Ані збільшення кількості локомотивів, ані розширення припортових станцій не дозволить вирішити проблеми логістики зернових. Проблема – в обмеженні переробної спроможності самих портів”, – резюмував Кравцов.

Нагадаємо, АТ “Укрзалізниця” з 11 вересня  запровадила обмеження на всі вантажі на Південно-Західній залізниці відповідно до ЦЦО/47 від 09.09.2019. Обмеження тривало до 14 вересня.