Економіка, Новини

На митниці впровадять систему, яка створюватиме посилання на кожну експортно-імпортну операцію

На українській митниці хочуть запровадити інформаційну систему, яка створюватиме посилання на кожну експортно-імпортну операцію. Планується також запровадити автоматичний обмін інформацією з Міністерством інфраструктури і Укрзалізницею. Про це заявив очільник Державной митної служби Максим Нефьодов, повідомляє Економічна правда.

Зазначається, що така цифрова трансформація митної служби буде введена у кінці 2019 року.

Водночас повідомляється, що за словами Нефьодова, у митниці є три найважливіші місця контролю. Зокрема, це обмін даними з міжнародними партнерами, фізичний контроль на кордоні та аналіз статистичної інформації, який покаже, що відбувається в сфері експорту/імпорту як на рівні всієї країни так і на рівні конкретного митного посту.

«Ми подаємо законопроєкт щодо відкриття знеособлених даних по митниці. Ми дуже хочемо відкривати взагалі всю інформацію, звичайно, не порушуючи комерційну таємницю», – сказав Нефьодов.

Крім того, головний митник збирається створити на базі інформаційних ресурсів і даних митниці публічно доступний аналітичний модуль (Business intelligence, ЕП), який візуалізує всю митну інформацію.

Він також повідомив, що планує на митниці створити аналог тендерної інформаційної системи ProZorro.

Між тим, Нефьодов зауважив, що планує побудувати на митниці ефективну систему роботи зі скаргами, а також систему управління взаємовідносинами з клієнтами (CRM) за даними скарг. Планується також запровадити автоматичний обмін інформацією з Міністерством інфраструктури і Укрзалізницею.

“З Укрзалізницею ми працюємо над впровадженням механізму, коли дані на митницю будуть “затягуватися” автоматично з інформаційної системи Укрзалізниці. За нашими оцінками це прискорить обробку і оформлення конкретного потягу на півтори-дві години. В межах економіки країни це багато. Півтори-дві години на кожен потяг сумуються в десятки тисяч людино-годин і врешті-решт в конкурентність здатність бізнесу”, — підсумовує очільник митниці.

Дізнатися про інновації у сфері залізничних перевезень в Україні Ви зможете на 2-му міжнародному Rail Cargo Business Forum: Rail innovation. Форум відбудеться 10 жовтня за адресою: конференц-хол “ДЕПО”, вул. Антоновича, 52.