Відео, Новини, Укрзалізниця

(Відео) Укрзалізниця буде закуповувати зерно без тендерів на ProZorro

Укрзалізниця буде закуповувати зерно без тендерів на ProZorro. Про це під час Бізнес конференції Старий VS Новий елеватор заявив директор з розвитку бізнесу АТ «Укрзалізниця» Андрій Рязанцев, коментуючи запитання від одного з учасників конференції щодо наміру УЗ стати зернотрейдером. Рязанцев зазначив, що  першу угоду  в новому амплуа УЗ може провести вже до кінця цього року.

“Проєкт на сьогодні не зупинений, ми працюємо і намагаємося до кінця року запустити перше пілотне постачання. Питання в тому що УЗ досить складна і забюрократизована система. Ми мали питання щодо можливості закупівель зернових без тендерів на  прозоро і вже отримали відповідне роз’яснення від МЕРТ, що відповідно до законодавства це можливо. Це було ключовим питанням. Оскільки проведення тендерів, враховуючі їх довжину, вбиває можливість займатися даним видом діяльності. Зараз це питання майже знято і ми працюємо над розробкою і затвердженням нормативної бази і до кінця року сподіваємось порадувати ринок першою угодою” – розповів Рязанцев.

Також на уточнююче питання Андрій Рязанцев відзначив, що УЗ не боїться звинувачень  у демпінгу, тощо.

“Нас завжди у чомусь звинувачують ми звикли до цього і якби ми боялися всього в чому нас звинувачують — то нам би легше було зупинитися і не приходити на роботу.Ми бачимо в цьому економічний зміст. Ми готові представляти цифри та аргументи. Готові говорити і роз’яснювати для чого ми це робимо і чому це потрібно нам. Я думаю, що коли ми працюємо до чинного законодавства, як це нам підтверджує міністерство, яке уповноважене трактувати це законодавство з закупівель, то я думаю у нас не мало б виникнути інших проблем” – резюмував Рязанцев.

Нагадаємо, що в червні Рязанцев заявив, що  Укрзалізниця хоче почати експорт зерна як юридична особа, закуповуючи зерно у фермерів.

Дізнатися про інновації у сфері залізничних перевезень в Україні Ви зможете на 2-му міжнародному Rail Cargo Business Forum: Rail innovation. Форум відбудеться 10 жовтня за адресою: конференц-хол “ДЕПО”, вул. Антоновича, 52.