Економіка, Новини

ЄBA підтримує зниження земельного податку для Укрзалізниці

Європейська Бізнес Асоціація  підтримує зниження земельного податку для Укрзалізниці та державне фінансування пасажирських перевезень. Про це йдеться у дослідженні «Біла книга залізничної галузі».

“У документі проаналізовані проблемні питання реформування залізничної галузі та запропоновані можливі шляхи їх вирішення. В Укрзалізниці погоджуються з висновками дослідження асоціації, що залізнична галузь потребує негайного структурного реформування, імплементації норм відповідно до Угоди про Асоціацію між Україною та Європейським Союзом, впровадження нової тарифної політики, вирішення проблемних питань операційної діяльності, а також державної підтримки” – відзначають в УЗ.

На думку залізничників, першочерговим повинно стати прийняття Закону України «Про залізничний транспорт».

“Новий закон має передбачити не лише недискримінаційний доступ приватним локомотивам та вагонам до інфраструктури, а й скасування крос-субсидіювання пасажирських перевезень. Натомість повинні бути розроблені механізми державної підтримки здійснення соціальних перевезень для забезпечення мобільності населення” – розповідають в УЗ.

Також в Укрзалізниці підтримують тезу дослідження про необхідність встановлення граничних розмірів ставки податку на земельні ділянки, що відносяться до земель залізничного транспорту, у розмірі не більше 0,25 % від їх нормативної грошової оцінки.

Нагадаємо, що зараз через внесення змін до Податкового кодексу України земельний податок, який цьогоріч сплачує Укрзалізниця, збільшився у 3,4 разу порівняно з минулим роком.

Раніше ми вже писали про те, що комітет логістики Європейської бізнес асоціації підготував стратегічні документи, що містять комплекс рішень та необхідних змін у портовій та залізничній галузях ( так звана біла книга).

Дізнатися про інновації у сфері залізничних перевезень в Україні Ви зможете на 2-му міжнародному Rail Cargo Business Forum: Rail innovation. Форум відбудеться 10 жовтня за адресою: конференц-хол “ДЕПО”, вул. Антоновича, 52.