Економіка, Новини

Експерт: Наслідком законопроєкту №1210 для металургії стане сплеск трудової міграції

Сплеск трудової міграції – це один із наслідків законопроєкту №1210, оскільки він не відображає світові підходи до встановлення ренти, а лише уособлює побажання олігарха Ігоря Коломойського. Про це розповів в інтерв’ю журналістам “5 каналу” експерт, інвестиційний банкір Сергій Фурса.

“Законопроєкт №1210 – це диво. Він з’явився одразу ж після публічного виступу Ігоря Коломойського, у якому він виклав своє бачення підходів до встановлення ренти. І після цього, фактично одразу ж, з’явився цей законопроєкт №1210, де були втілені усі його бажання. Тобто, вийшло, як він того забажав”, – розповів в інтерв’ю журналістам “5 каналу” експерт, інвестиційний банкір Сергій Фурса.

Водночас експерт назвав нонсенсом оподатковувати кінцевий продукт, у який вже закладена додана вартість.

 «Такого немає у жодній країні, де видобувають залізну руду», –додав Фурса.

Зі слів економіста, такі зміни у податковому кодексі обернуться потужним ударом для українських виробників. Однією з перших про згортання виробництва в Україні, вже заявила ПАТ “АрселорМіттал”. За словами її менеджменту, видобуток сировини стає абсолютно недоцільним, тому планується її закупівля на зовнішніх ринках.

“От тут і головне питання. Якщо такі потужні гравці вимушено заявлять про згортання виробництва, то ймовірно це і означає, що люди, які були зайняті у цій справі виявляться непотрібними. І це закінчиться сплеском трудової міграції”, – підсумував Фурса.

Нагадаємо, проєкт Закону №1210 передбачає підвищення рентних платежів на видобуток залізної руди з 8 до 10% і збільшення податкового навантаження на продукти переробки. На думку промисловців, це негативно позначиться на роботі українського гірничо-металургійного комплексу.