Новини, Укрзалізниця

Акції Укрзалізниці продаватимуть на міжнародних біржах, а саму компанію розділять на три частини

У програмі дій уряду до 2025 року йдеться про те, що Укрзалізницю буде розділено на три компанії: оператора інфраструктури, вантажного перевізника та пасажирського перевізника. Також планується первинне розміщення акцій УЗ на міжнародних фондових біржах.

“Для підвищення якості залізничних послуг буде створено відкритий та конкурентний ринок залізничних перевезень. Буде забезпечено рівноправний доступ до залізничної інфраструктури та справедливу конкуренцію між залізничними перевізниками. Сьогоднішній монополіст АТ “Укрзалізниця” буде реформований та розділений на окремі суб’єкти господарювання — оператора інфраструктури, вантажного перевізника, пасажирського перевізника, а сама компанія стане публічною (буде здійснено первинне публічне розміщення акцій українських залізничних компаній на міжнародних біржах)”, – йдеться в програмі дій уряду до 2025 року.

Нагадаємо, що раніше ми вже писали про те, що Міністерство інфраструктури розробляє з депутатами законопроєкт про розділення АТ «Укрзалізниці» на три частини.

Дізнатися про інновації у сфері залізничних перевезень в Україні Ви зможете на 2-му міжнародному Rail Cargo Business Forum: Rail innovation. Форум відбудеться 10 жовтня за адресою: конференц-хол “ДЕПО”, вул. Антоновича, 52.