Новини, Перевезення

Рязанцев розповів,  як збільшити обсяги перевезень на 25%

Прогнози урожаю на 2019/2020 маркетингові роки – до 75 млн т, тобто на 3-7% більше, ніж торік. Станом на кінець вересня вже зібрано понад 40 млн т. При цьому Укрзалізниця перевезла з початку маркетингового року (з 1 липня) приблизно на 25% більше, ніж за минулий аналогічний період. Такі дані навів у себе в фейсбуці директор з розвитку бізнесу АТ «Укрзалізниця» Андрій Рязанцев.

“Отже, транспортування йде навіть із випередженням темпів росту урожайності. При цьому, як свідчать оперативні дані роботи у вересні, у середньому за добу навантажувалося понад 1,5 тис. зерновозів. Зросло й середнє навантаження на один вагон, що є позитивним показником”, – пише Рязанцев.

Проте, за словами Рязанцева, є й негативні моменти, на яких варто акцентувати увагу. Головний – зумовлений стрімким зростанням парку спеціалізованого рухомого складу.

“Станом на 1 вересня в Україні нараховувалося уже понад 25 тис. зерновозів, на 5 з гаком тисяч більше, ніж торік. Саме стільки придбали приватні власники протягом року. У результаті додатково Укрзалізниця отримала 103 поїзди, що завантажують її інфраструктуру. Це дуже велика кількість, що зумовлює ріст числа складів на колесах. Зважаючи на такий профіцит рухомого складу. Від того, що хтось купуватиме далі зерновози, ми матимемо або збільшення порожняку або ріст складів на колесах під портами”, – зазначає Рязанцев.

Також директор з розвитку бізнесу АТ «Укрзалізниця» Андрій Рязанцев зауважив, що сьогоднішні показники обсягів перевезень можна покращити на 25% за допомогою інвестицій в нові елеватори. Це, на думку Рязанцева, ліквідує сезонність перевезень (значне зменшення влітку та збільшення восени).