Новини, Укрзалізниця

Лауреатки Нобелівської премії миру відвідали залізничний вокзал у Львові

У середу, 22 червня, до України прибули лауреатки Нобелівської премії миру. Вони розпочали свій візит із залізничного вокзалу Львова. Про це пише Rail.insider із посиланням на пресслужбу АТ «Укрзалізниця».

Лауреатки Нобелівської премії миру Лейма Гбові, Тавакуль Карман та Джоді Вільямс на залізничному вокзалі Львова зустрілися з працівницями Укрзалізниці. Про відгомін війни на вокзалі та роботу, пов’язану з волонтерською діяльністю, розповіла провідна інженеркиня з підготовки кадрів Олександра Саган. Провідниці пасажирських вагонів Наталія Кудрич та Надія Жміковська поділилися спогадами про перші евакуаційні рейси з регіонів активних бойових дій на захід України та за кордон.

«Українська залізниця та Львів стали однією з ключових ланок порятунку мільйонів людей, які через війну були змушені залишити рідні домівки, — зазначила Лейма Гбові. — Розповіді залізничниць, яких я вважаю супержінками за їхню відвагу й витривалість, — не просто страшні історії. Це повсякденне життя багатьох мешканців України. Наша основна місія полягає в тому, щоб почути ці історії та донести цю інформацію в різні куточки світу».

Зі слів Джоді Вільямс, Перед візитом до Львова поважні гості побували в одному з притулків для українських біженців у Польщі. Головним проханням, яке почули від жінок, було прохання не забувати про них і Україну, про причину, через яку вони опинилися на чужині. «І сьогодні я хочу пообіцяти, що ми не дозволимо світові забути про Україну, про проблеми та потреби українців, які спіткали їх у боротьбі з агресором», — наголосила лауреатка.

«Ваша боротьба — це наша боротьба, ваш біль — це наш біль, ваша перемога — це наша перемога! — наголосила Тавакуль Карман. — Продовжувати всіма силами підтримувати та допомагати українцям означає наближати цю перемогу. Тому відсьогодні можете вважати нас амбасадорами України у світі!»

Тавакуль Карман — єменська правозахисниця, журналістка та політикиня, засновниця організації Women Journalists Without Chains, яка виступає за свободу слова та демократію. Перша арабська жінка лауреатка Нобелівської премії миру 2011 року.

Лейма Гбові — ліберійська антивоєнна активістка, феміністка, підприємиця, економістка. Лауреатка Нобелівської премії миру 2011 року.

Джоді Вільямс — американська активістка і викладачка. Лауреатка Нобелівської премії миру 1997 року.

Як повідомлялося раніше, 16 червня Україну відвідали лідери Німеччини, Франції, Італії та Румунії.