На українсько-словацькому прикордонному переході Чоп – Чієрна над Тісоу склалася важка ситуація з передачею вагонів. В основному тут транспортуються рудні вантажі. Про це йшлося в ході наради залізничників України та Словаччини із вантажовідправниками у четвер, 10 листопада, пише Rail.insider.
Як повідомив заступник начальника головного центру управління перевезеннями АТ “Укрзалізниця” Олександр Фролов, нині на цей перехід слідує найбільша кількість вагонів серед всіх інших. Так, у загальній черзі у понад 18 тис. рухомого складу, 6,8 тис. спрямовані саме до Чоп – Чієрна над Тісоу. Це піввагони із рудою українських виробників.
Суттєве накопичення вагонів, як повідомив директор департаменту вантажних операцій ZSSK Cargo Мирослав Гопта, склалося і на словацькій стороні.
Причиною такої ситуації, за словами одного із представників українських виробників залізорудної сировини, є неритмічне прийняття європейськими металургійними комбінатами вантажів. Це відбувається на фоні скорочення перевезень продукції ГМК за іншими напрямками. Наразі вітчизняна продукція прямує на металургійні заводи не лише у Словаччині, а й в Австрії та Сербії. Проте пропускна спроможність не задовольняє потреби у перевезеннях: при нинішньому накопиченні черга тут на місяць вперед.
Така ситуація спостерігається уже не перший місяць, проте вона може погіршитися із настанням морозів, які прогнозують на наступний тиждень. Тоді вантаж змерзатиметься та його необхідно буде відігрівати в тепляках, що займає час та ускладнює процес вивантаження.
Тож залізничники двох країн обсудили перспективи щодо збільшення передачі вагонів до настання морозів.
Тим часом заступник директора департаменту комерційної роботи УЗ Валерій Ткачов закликав вантажовідправників за можливості шукати інші маршрути транспортування своєї продукції.
Раніше лідером по черзі з вагонів був перехід Вадул-Сірет—Дорнешти, через велику кількість зерновозів. Проте із переорієнтацією на порти та розвитком станції Вадул-Сірет ситуація змінилася на краще. Однак тут досі не вирішене питання із вагонами, у яких через тривалий простій зіпсувалося зерно. Через це, зокрема, один із румуських перевізників може припинити співпрацю з УЗ.

