Новини, Перевезення, Укрзалізниця

УЗ повернула 40% вантажних перевезень довоєнного часу, — Олександр Камишін

Укрзалізниця поступово нарощує вантажні перевезення. У травні залізниця вже перевозить 300—310 тис. т вантажів на добу, що становить приблизно 40% від показника до воєнного стану. Про це повідомив голова правління АТ «Укрзалізниця» Олександр Камишін, передає Rail.insider із посиланням на пресслужбу компанії.

До повномасштабного вторгнення РФ на територію України Укрзалізниця вантажила в середньому 700 тис. т вантажів на добу. У перші дні агресії цей показник впав до 150 тис. т. Уже в березні вдалося щодоби вантажити 250 тис. т, у квітні — 295 тис. т, а від початку травня — 300–310 тис. т. Найбільше зростання фіксується у перевезенні зерна — +86%. Крім того, удвічі зросли показники перевезень будівельних матеріалів.

«До війни Україна експортувала приблизно 50 млн т зерна на рік. Ми усвідомлюємо, що подальший експортний потенціал України залежить від залізниці, тому докладаємо максимум зусиль, щоб переорієнтувати експорт до ЄС та Бессарабії, де є два порти», — зазначив Олександр Камишін.

Він також наголосив, що залізничники роблять усе можливе, щоб покращити експорт через прикордонні переходи. «Українська залізниця готова до переорієнтації перевезень з портів Півдня України до західних переходів з країнами ЄС. На жаль, сусідні країни не були готові до таких обсягів, але робота триває, й обсяги будуть збільшуватися», — резюмував Олександр Камишін.

Як повідомлялося раніше, у квітні залізницею перевезено понад 9 млн т вантажів.

Читайте також