Інфраструктура, Новини, Перевезення, Укрзалізниця

УЗ розповіла про можливості щодо перестановки вагонів на євроколію

Загальна добова спроможність Укрзалізниці та компаній суміжних країн щодо перестановки рухомого складу з візків колії ширини 1520 мм на візки колії ширини 1435 мм становить 175 вагонів. Про це Rail.insider повідомив заступник директора департаменту комерційної роботи АТ «Укрзалізниця» Валерій Ткачов.

За інформацією УЗ, найбільше вагонів можна переставляти на кордоні України з Угорщиною (75 вагонів на добу), а саме на прикордонному переході Чоп/Захонь (54). Високий потенціал також у українсько-румунського кордону (70). Три прикордонні переходи між Україною та Польщею дозволяють міняти візки щодоби на 61 вагоні.

Загалом, за даними УЗ, на сьогодні діють 4 пункти перестановки вагонів з широкої на стандартну європейську колію.

Крім того, департамент комерційної роботи оприлюднив зведену інформацію щодо габаритів вагонів для прямування з перестановкою візків на колію ширини 1435 мм територією Польщі, Словаччини, Угорщини, Румунії. Тут наведено дані щодо якого рухомого складу потрібне попереднє погодження та контакти відповідальних за це осіб залізниць суміжних держав Європейського Союзу.

Дана інформація може бути корисною для компаній, котрі розвивають альтернативні шляхи експорту українських товарів через західні прикордонні переходи залізничним транспортом.

Діючі_пункти_перестановки_візків_1435_1520

Таблиця_Габаритів_Вагонів_узгоджених_для_курсування_3_країни

Як повідомлялося раніше, Укрзалізниця має намір збільшити пропускну спроможність західних прикордонних переходів. Вони можуть частково замінити морські порти, що закриті із початком широкомасштабної агресії Росії проти України.