Новини

В Україні відзначається День машинобудівника

Сьогодні, 26 вересня, в Україні відзначається професійне свято — День машинобудівника, передає Rail.insider.

Цей день, зокрема, святкує галузь вагонобудування, яка історично дуже розвинута в нашій країні. Нині вона з низки причин переживає не найкращі часи.

Виробництво вантажних вагонів у січні—серпні 2021 року зменшилося на 58,1% порівняно з аналогічним періодом 2020 року — до 1213 одиниць. Минулого місяця виготовлено лише 106 вантажних вагонів.

Проте вагонобудівники шукають виходу з кризи, оновлюючи модельний ряд і пропонуючи нові вагони з поліпшеними характеристиками. Серед таких підприємств, зокрема, Aurum Group, ДМЗ «Карпати», а також Крюківський вагонобудівний завод, що наразі вперше в історії виконує замовлення на пасажирські вагони за кошти бюджету.

Як зазначають представники вагонобудівних підприємств, потрібна загальна програма державної підтримки щодо оновлення залізничного рухового складу.

Редакція Rail.insider вітає партнерів-вагонобудівників із професійним святом та зичить їм нових звершень як на внутрішньому, так і на закордонних ринках!

Дату професійного свята працівників машинобудування і приладобудування встановлено на четверту неділю вересня згідно з Указом Президента України «Про День машинобудівника» від 8 вересня 1993 року № 361/93.