Новини, Перевезення, Тарифи

В Укрзалізниці розповіли, чому тарифи змінили раніше за 1 вересня

В інтерв`ю виданню Rail.insider заступник директора Департаменту комерційної роботи АТ «Укрзалізниця» Валерій Ткачов розповів про те, як сталося, що нові тарифи планувалося ввести в дію з 1 вересня, а в підсумку вийшло з 17 серпня.

«Коли проєкт наказу (Мінінфраструктури) був оприлюднений, а саме 5 липня, ми не могли знати, коли буде пройдена процедура узгодження і реєстрації. Тому що тільки на юстирування, наприклад, передбачено до 15 робочих днів. Тому в своїх розрахунках взяли термін вступу в дію наказу з 1 вересня», – сказав представник Укрзалізниці.

Він розповів, що процедура зміни тарифів досить складна. Спочатку необхідно пройти внутрішню процедуру. На першому етапі – розгляд правлінням, потім – наглядовою радою. Після цього пакет документів пересилається в Мінінфраструктури. Там збирається тарифна рада, після затвердження якою проєкт наказу публікується на сайті транспортного відомства для обговорення. Далі починаються узгодження з Міністерством економіки, Міністерством фінансів і Державною регуляторною службою. І, на фінальному етапі, наказ реєструється Міністерством юстиції та публікується в «Урядовому кур’єрі».

«В результаті ж, завдяки безпрецедентно оперативному процесу узгодження, юстирування і публікації, ми отримали документ раніше запланованого терміну. Оскільки в наказі його введення в дію було передбачено з дня публікації, ми, отримавши підтвердження про його публікацію, за день до того розіслали відповідну телеграму підрозділам про зміну в тарифах з “0” годин наступного дня. Думаю, це було очікувано для фахівців транспортного ринку», – розповів Валерій Ткачов.

Як повідомлялося, зміну тарифів, що передбачає зближення тарифних класів та індексацію,  планувалося розпочати з 1 вересня. Проте це відбулося з 17 серпня. Крім того, ще один етап зміни тарифів намічений з 1 січня 2022 року.