Укрзалізниця оновила тендерну документацію на закупівлю автоматизованої системи обліку пального для акцизних складів
Укрзалізниця, Новини

В Укрзалізниці розповіли деталі майбутнього сервісу з перевезення напівпричепів

Укрзалізниця планує невдовзі розпочати роботу міжнародного мультимодального сервісу — перевезення напівпричепів від польського Славкува до порту Чорноморськ. Про це повідомляє пресслужба Перевізника.

Директор філії «Центр транспортного сервісу «Ліски» АТ «Укрзалізниця» Едвін Берзиньш заявив:

«Розвиток мультимодальних перевезень та інтеграція України в розгалужену транспортну систему Європи — одне з важливих завдань, яке стоїть сьогодні перед нами. Саме тому ми плануємо запустити вказаний сервіс перевезення напівпричепів, що стане гарною альтернативою існуючій схемі Туреччина — Скандинавія».

За словами Едвіна Берзиньша, повний маршрут буде працювати за схемою Порт Карасу (Туреччина) — Морський торговельний порт «Чорноморськ» — Славкув.

Також вказаний маршрут матиме сполучення зі сторони Славкува з Гданськом, німецьким Кілем та іншими країнами ЄС, а в Чорноморському порту — із поромними лініями до Хайдарпаші/Стамбулу (Туреччина) та Батумі/Поті (Грузія).

На першому етапі планується залучити дві групи поїздів по 40 вагонів та виконувати один рейс на тиждень з однією групою вагонів. Орієнтовна ціна за перевезення напівпричепів за маршрутом Славкув — Карасу становитиме 1,7 тис. євро.

В УЗ вважають, що цей маршрут матиме цінову перевагу в порівнянні з наявними, а при регулярному сервісі послуга буде конкурентна і за термінами доставки.

Нагадаємо, раніше в Польщі заявляли, що маршрут розпочне свою діяльність протягом 1 кварталу 2021 року. Відомо, що зацікавленість до проєкту також проявляють і два шведські порти – Євле та Норрчепінг.

Читайте також