Міжнародні новини, Новини

Вугільники РФ жаліються на транзит із Казахстану та втрату навантаження

Крім індексації тарифів на перевезення, крайній негатив у вугільників країни-агресорки викликає активна увага АТ «РЖД» до транзитних перевезень казахстанського вугілля. Про це виданню «РЖД-Партнер» розповів представник однієї з компаній, яка займається реалізацією вугільної продукції, передає Rail.insider.

«В умовах і так непростого санкційного тиску ВАТ «РЖД» віддає перевагу, як нам здається, казахстанському транзиту. Через що нам відмовляють в узгодженні заявок. Казахстанське вугілля займає нішу російського, тим самим безповоротно позбавляючи Росію перспектив збереження цих обсягів», – каже співрозмовник видання.

За його словами, процес узгодження заявок за формою ГУ-12 у середньому триває до 2 тижнів. Такий термін тримає відправників вантажу у підвішеному стані. При цьому проблеми виникають не лише з узгодженням додаткових планів, а й основних.

«Ми отримуємо основні плани лише наприкінці місяця – 31 числа о 21.00. У такій ситуації ми не розуміємо, замовляти нам вагони чи ні. Планування перевезення через це не виходить», – додає представник компанії.

Видання також пише, що наразі перевезення вугілля ускладнені «великою кількістю покинутих поїздів, особливо на Далекому Сході (хоча такі затримки відбуваються цього року й на нових напрямках)». При цьому «змінився термін обороту вагона, а пред’явлення вантажів поменшало».

«Все на мережі змінюється у гірший бік. Зокрема, на Далекий Схід ті обсяги, вивезення яких нам обіцяли забезпечити протягом року, потроху стискуються. Вже по Кузбасу ми маємо втрату близько 10 млн т, про які і дорога, і всі чиновники відкрито говорять. Але якщо тиждень тому говорили про 48,5 млн т, які пред’являть у результаті до перевезення, зараз це 47 млн т. Ще 1,5 млн т кудись зникли. Таке відчуття, що РЖД самі вже махнули на все це рукою», – цитує видання співрозмовника, ім’я якого не наводиться.

Як повідомлялося раніше, РЖД вчергове скоротила навантаження у вересні на 5%.

 

Отримайте тестовий доступ до статистики та аналітики