Новини, Укрзалізниця

60% тендерів УЗ мають ознаки підставних – “Zалізніця без корупції”

Такі дані озвучив керівник проекту “Zалізниця без корупції” Володимир Даценко на конференції “Хто заробляє на закупівлі “Укрзалізниці?”, організованої громадською організацією.

За словами Даценка, у 2018 році державна компанія “Укрзалізниця” провела понад 10 тисяч процедур закупівель через систему ProZorro. При цьому 60% з них мають ознаки фіктивних – з підставними учасниками.

За даними організації “Zалізниця без корупції” , у 2018 році УЗ оголосила 19,3 тис. процедур. З них не відбулися 44,4% через недостатню кількість учасників, ще 5,1% закупівель “Укрзалізниця” скасувала за власною ініціативою. Всього успішно відбулося лише 38% оголошених торгів, зокрема із загальної кількості 11% було не конкурентних.

Як уточнив Даценко, всього за результатами аукціонів УЗ підписала 8,6 тис. договорів.

“Обсяг закупівель 27,93 млрд гривень в рік. У порівнянні з 2015 роком обсяг закупівель в “Укрзалізниці” як у національній валюті, так і в доларах США збільшився майже у два рази”, – зазначив Даценко

Він пояснив, що таким чином ключові показники УЗ суттєво відрізняються в негативну сторону від середніх показників в системі ProZorro. Даценко додав, що відсоток економії компанії на держзакупівлі становить 3,3%, тоді як середній показник в ProZorro – 4,3%, тобто показник “Укрзалізниці” на 25% гірше.

Читайте також