Новини, Новини бізнесу, Перевезення

Група «Агротрейд» відправила «‎зерновим коридором» понад 100 тис. т зерна ‎

Група «‎Агротрейд»‎ експортувала майже 120 тис. т зерна через «зерновий коридор», повідомляє Rail.insider із посиланням на «АПК Інформ».

З серпня, коли з українських портів почали виходити перші судна з українським збіжжям, група експортувала 40 тис. т кукурудзи, 7 тис. т сої та 70 тис. т пшениці. Ще 30 тис. т пшениці планується вивезти найближчим часом.

«Враховуючи складність ситуації, спричинену війною, ми вважаємо це непоганим результатом цьогорічного експорту через порти», — зазначив директор департаменту зовнішньоекономічної діяльності групи «Агротрейд» Андрій Бут.

Разом з тим, він додав, що зерновий коридор хоча і працює, проте досить повільно. Наприклад, у Стамбулі інспекційні команди, до складу яких входять представники України, РФ та Туреччини, встигають перевірити 4 – 5 суден за добу, а бувають дні, коли не інспектується жодне судно. До цього додається погода – у шторм робота зупиняється.

«Відповідно, термінали забиті, темпи експорту скорочуються навіть у порівнянні з літнім періодом», — зазначив Андрій Бут.

Це, за його словами, вплинуло на вартість зерна. Наприклад, якщо у серпні–вересні ціна кукурудзи в порту становила 215 – 220 доларів, то тепер впала до 200 доларів за тонну.