Міжнародні новини, Новини

Залізничникам Фінляндії підвищать зарплату

Зарплата фінських залізничників зросте на 6%. Про це пише Rail.insider із посиланням на railfreight

Як уточнили у Залізничній профспілці Фінляндії (RAU), фінські машиністи локомотивів ухвалили новий колективний договір з роботодавцями сфери послуг Palta. Новий колдоговір діятиме до березня 2025 року та передбачатиме підвищення заробітної плати на 4% у травні 2024 року та додаткове підвищення на 2% у червні того ж року.

За даними RAU, національна фінська залізнична компанія VR оцінить ефективність нової угоди упродовж наступних кількох місяців. «VR зосередиться на тому, як новий договір підтримує благополуччя працівників, і на балансі між роботою та вільним часом у контексті нерегулярних робочих змін», — наголошується у дописі.

Підписанню нового колдоговору передував страйк залізничників. Він розпочався у понеділок, 20 березня, о 00:01. Усі внутрішні залізничні вантажні перевезення були скасовані, проте міжнародні потяги прямували за графіком. Очікувалося, що страйк триватиме щонайменше до кінця місяця. Та раунд переговорів, що відбувся 22 березня, виявився ефективним, і страйк RAU було скасовано.

Переговори щодо укладення нового колективного договору між RAU та Palta розпочалися 16 січня 2023 року. Обговорення стосувалося обов’язків машиністів локомотивів щодо транспорту, обслуговування клієнтів, а також управління й контролю руху. Окрім підвищення зарплати, RAU порушувало питання, пов’язані з робочими змінами, що не були вирішені з компаніями, а тому їх потрібно було вирішити за допомогою колективного договору.

Як повідомлялося раніше, DB пропонує підняти мінімальну зарплату залізничників до 13 євро за годину.



Читайте також