Новини, Укрзалізниця

Андрій Рязанцев: З появою наглядової ради якість роботи УЗ погіршилася

В інтерв’ю Rail.insider ексдиректор з розвитку бізнесу Укрзалізниці Андрій Рязанцев дав оцінку діяльності наглядової ради.

Так, відповідаючи на питання щодо оцінки діяльності керівників УЗ, експосадовець зазначив:

“Можливо, це упереджена думка, але мені здається, що з появою такого органу, як наглядова рада, у складі корпоративного управління залізниці якість роботи не поліпшилася – навіть погіршилася. Якщо на початку це були рідкісні зустрічі, скажімо, з незначним відволіканням ресурсів на ознайомлення зі справою, то надалі це перетворилося на серйозні спроби зміщення наглядової ради в операційну діяльність, туди, де їх за логікою корпоративного управління не повинно було бути. Я маю на увазі новий склад, щоб ви розуміли. Багато речей не реалізовані внаслідок погано організованої системи розподілу функцій між органами управління, а також персональної некомпетентності. Можливо, що спеціальні завдання, які стояли перед членами наглядової ради, не були до цього часу виконані через ті самі причини”.

Також Рязанцев зауважив, що на його думку, наглядова рада не виконує одне зі своїх прямих завдань, а саме комунікативну функцію з Кабміном.

“Наглядова рада – це контроль не тільки внутрішніх, але й зовнішніх інтересів. Насамперед, із власником – Кабміном. Це й питання тарифоутворення, і те, що стосується відшкодування компенсації за пасажирські перевезення. Усе стоїть на місці. З року в рік на “порядок денний” потрапляє багато інших питань, а ці, навіть якщо обговорюються, ні до чого не призводять”.

Повне інтерв’ю ви можете прочитати тут.

Читайте також