До кінця року в Укрзалізниці з'явиться ще одна філія, яка буде займатися ремонтом вагонів
Новини, Рухомий склад

До кінця року в Укрзалізниці з’явиться ще одна філія, яка ремонтуватиме вагонів

До кінця року усі депо, що спеціалізуються на ремонті рухомого складу мають перейти у нову філію, яку буде створено під час реформування вагонного господарства. Про це під час наради з керівниками служб регіональних філій та начальниками депо повідомив директор Департаменту вагонного господарства АТ «Укрзалізниця» Олег Мотін.

За інформацією Медіацентру УЗ, філія буде називатись «Вагоноремонтна компанія». У неї увійдуть всі депо.

“Дискусійним поки що лишається питання включення до нової компанії пунктів підготовки вантажних вагонів до перевезень та механізованих пунктів обслуговування вагонів з відчепленням від поїздів”, – ідеться в повідомленні журналістів.

Працювати філія розпочне вже з наступного року. Наразі для неї готується бізнес-план та дорожня карта функціонування.

Відповідні зміни передбачені на рівні законодавчих документів. Зокрема в Указі Президента України «Про невідкладні заходи з проведення реформ та зміцнення держави» (№ 837 від 8 листопада 2019 р.) йдеться про необхідність «створення умов для функціонування конкурентного ринку залізничних перевезень в Україні та підвищення ефективності управління, вдосконалення організаційно-правових та економічних засад ринку». І утворення майбутньої вагоноремонтної компанії — один з аспектів цієї лібералізації.

Передбачається, що до нової структури перейдуть майже 4 тис. працівників. Інші ж депо — експлуатаційні. У них працюють майже 12 тис. залізничників. Наразі розглядаються кілька варіантів реорганізації таких депо. Найбільш імовірно, що підприємства увійдуть до складу компанії UZ Cargo, адже їхня робота безпосередньо пов’язана із забезпеченням перевізного процесу.

Читайте також