Новини, Події

Експосадовцю УЗ, звинуваченому в оборудці на 9,6 млн грн, обрали запобіжний захід

Вищий антикорупційний суд визначив 454 тис. грн застави колишньому в. о. начальника однієї зі служб регіональної філії «Південно-Західна залізниця» Укрзалізниці. Його НАБУ та САП підозрюють у зловживанні службовим становищем, через що УЗ зазнала 9,6 млн грн збитків. Про це пише Rail.insider із посиланням на «Слово і діло».

Зауважимо, що посадовець обіймав посаду в. о. начальника та одночасно був головою тендерного комітету регіональної філії «Південно-Західна залізниця» АТ «Укрзалізниця». Тож він «забезпечив» перемогу конкретних юридичних осіб у відкритих торгах із закупівлі пристроїв живлення для охолодження та обігріву пасажирських вагонів. У подальшому регіональна філія підписала із цими товариствами договори про закупівлю товарів за завідомо завищеними цінами.

Уточнюється, що у 2017 році посадовець безпідставно вніс до тендерної документації дискримінаційні вимоги для обмеження участі інших учасників, крім двох визначених раніше товариств.

Детектив НАБУ і прокурор САП просили суд застосувати до підозрюваного запобіжний захід у вигляді 454 тис. грн застави. Також органи правопорядку просили покласти на посадовця УЗ такі обов’язки: прибувати на першу вимогу; не відлучатись із Києва без дозволу; повідомляти про зміну свого місця проживання; утримуватися від спілкування зі службовими особами УЗ, ТОВ «Броварське електротехнічне об’єднання», ТОВ «Елпо Україна» та іншими особами, а також здати на зберігання закордонні паспорти.

«Клопотання детектива про застосування запобіжного заходу — задовольнити. Застосувати щодо підозрюваного запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 200 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що в грошовому виразі становить 454 тис. грн», — йдеться у рішенні.

Читайте також