Новини

“Гоголівська схема”: На Південній залізниці посадовці отримували зарплатню замість мертвих душ

СБУ заблокувала схему розкрадання бюджетних грошей у сімох структурних підрозділах АТ «Укрзалізниця», розташованих у Харківській області. За попередніми оцінками збитки держави складають майже 1 млн грн. Про це повідомив речник управління СБУ Харківської області Владислав Абдула на своїй сторінці у facebook.

Схема полягала в тому, що чиновники регіональної філії «Південна залізниця» нараховували зарплату працівникам, які, фактично, не перебували на робочих місцях. Для цього учасники оборудки вносили недостовірні відомості до табелів обліку робочого часу, а також оформлювали фіктивні лікарняні. Нараховану за час перебування у «відпустці» зарплату працівники мали віддавати посадовцям.

Слідство встановило, що незаконний механізм організували декілька посадовців структурних підрозділів регіональної філії. За скоєне підозрюваним загрожує до дванадцяти років позбавлення волі. Кримінальне провадження розпочато за ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.

Водночас в Південній залізниці заявили, що всебічно співпрацюють із СБУ:

«Регіональна філія «Південна залізниця» АТ «Укрзалізниця» всебічно співпрацює із СБУ щодо можливого розкрадання коштів у підрозділах АТ «Укрзалізниця». Керівництво регіональної філії «Південна залізниця» сприяє усім слідчо-оперативним діям, які проводить СБУ у рамках кримінального провадження за ст. 191 ККУ, та забезпечило безперешкодний і своєчасний доступ до всіх необхідних документів згідно з чинним законодавством».

Нагадаємо, раніше СБУ викрила оборудку на Львівській залізниці. Там посадовці купували у заводу залізничну продукцію за втричі завищеними цінами

Читайте також