УЗА підтримує скасування для Укрзалізниці податку на землю — Микола Горбачьов
Новини, Перевезення, Укрзалізниця

Із 1 лютого запірно-пломбувальні пристрої подорожчають

Вартість запірно-пломбувальних пристроїв (ЗПП) зросте з 1 лютого на 10—11%. Про це під час наради із представниками зернового ринку 20 січня розповів перший заступник директора філії «Вінницятрансприлад» АТ «Укрзалізниця» Андрій Антонюк, передає Rail.insider.

Як пояснив посадовець, зростання ціни на ЗПП пов’язане з підвищенням Індексу цін виробників промислової продукції.

Він також розповів про обсяги виготовлення запірно-пломбувальних пристроїв філією у січні. Так, на кінець 2021 року підприємство випускало 19 тис. ЗПП на добу. У планах на 2022 рік було зберегти цей показник і навіть збільшити до 20 тис. пристроїв.

Але за останні 2 тижні захворіло багато працівників підприємства. «Це саме ті робітники, які працюють безпосередньо над виготовленням ЗПП», — наголосив Андрій Антонюк.

Тож кількість виготовлених ЗПП скоротилася до 11 тис. пристроїв на добу. Останні 2 дні ситуація стала потроху вирівнюватися: підприємству вдавалося виготовляти до 15 тис. ЗПП на добу. Посадовець зауважив, що з понеділка планується збільшити обсяг до 17—18 тис. пристроїв на добу.

Загалом же за січень передбачається виготовити від 300 до 325 тис. запірно-пломбувальних пристроїв. Під час наради також була оприлюднена інформація, що наразі оплачено, але не відвантажено покупцям 463 тис. ЗПП, тобто підприємство має замовлень на 1,5 місяці. Також наразі триває робота з укладання нових угод.

У планах підприємства — наростити виготовлення ЗПП до 400 тис. одиниць на місяць. Але на заваді цьому стають проблеми із персоналом. Як пояснив представник підприємства, окрім того, що люди хворіють, не вистачає і кваліфікованих працівників.

Аби виготовити максимально можливу кількість ЗПП, співробітникам доводиться трудитися й у вихідні.

Заступник директора департаменту комерційної роботи товариства Валерій Ткачов закликав учасників ринку, поки налагоджується робота філії «Вінницятрансприлад», відшукати старі ЗПП та внести їх до бази підприємства. Тоді такі пристрої можна буде використовувати.

Також він нагадав про посилення контролю за використанням ЗПП з 1 лютого.

Як повідомлялося раніше, в Укрзалізниці дозволили вносити до бази інформаційної системи з контролю використання запірно-пломбувальних пристроїв номери ЗПП без обмеження за датою виготовлення.

 

Отримайте тестовий доступ до статистики та аналітики

 

Читайте також