Новини, Перевезення

Із Києва до КНР вирушив перший контейнерний потяг з експортним вантажем

Зі станції Київ-Ліски 28 вересня відправився перший в історії незалежної України прямий контейнерний поїзд із експортним вантажем за маршрутом Київ (Україна)—Сіань (Китайська Народна Республіка). Про це пише Rail.insider із посиланням на ЦТС.

У складі контейнерного потяга були 43 сорокафутові контейнери з пиломатеріалами.

Поїзд здолає майже 10 тис. км територією чотирьох країн.

Організаторами історичного рейсу стали ТОВ «Схід Лайн», АТ «Укрзалізниця», філія Укрзалізниці «ЦТС «Ліски» за допомогою ТОВ «Будівництво та експлуатація порту вільної торгівлі в Сіані».

У церемонії відправлення поїзда взяли участь посол КНР в Україні Фань Сяньжун, в. о. голови правління АТ «Укрзалізниця» Олександр Камишін, перший заступник міністра інфраструктури України Василь Шкураков, заступник міністра економіки України Михайло Лев, очільник Державної митної служби Павло Рябікін та інші.

«Сьогодні вперше з України вирушає до Китайської Народної Республіки поїзд, який повезе вантажі вітчизняного виробництва в Китай. У червні цього року Україна і Китай підписали угоду, яка спрямована на реалізацію спільних українсько-китайських проєктів в галузі інфраструктури. Це дасть нам змогу на вигідних умовах залучити фінансові ресурси для розвитку української інфраструктури», — зазначив перший заступник міністра інфраструктури Василь Шкураков.

Організатори заходу зауважили, що «експортний вантажопотік відпрацьовувався впродовж трьох місяців з урахуванням досвіду, отриманого під час запуску імпортних контейнерних поїздів».

Нагадаємо, що в середині вересня до Києва з Чунцина прибув контейнерний поїзд, який доставив 62 контейнери. Цей поїзд став 50-м, відправленим з КНР до України.

Курсувати на регулярній основі прямі контейнерні поїзди між Китаєм і Україною почали влітку 2020 року.

Читайте також