Міжнародні новини, Новини

Литва частково заборонила транзит залізничних вантажів до Калінінградської області РФ

Залізничний транзит вантажів до Калінінградської області з інших регіонів РФ буде значно скорочений владою Литви. Про це повідомив губернатор області Антон Аліханов, передає Rail.insider із посиланням на «Интерфакс».

«Залізниці Литви повідомили Калінінградську залізницю, що з 00 годин завтрашнього дня (18 червня, — ред.) припиняють транзит до Калінінградської області та з неї значного переліку товарів, які підпадають під європейські санкції», — сказав посадовець. Він додав, що підставою є отримання “роз’яснення від Європейської комісії, що на заборонені до ввезення в ЄС товари не поширюється дозвіл, на основі якого транзит здійснювався раніше”.

За попередніми оцінками, це стосується від 40 до 50% усієї номенклатури транзитних вантажів. Зокрема, будівельних, цементу, металів та інших важливих товарів.

Внаслідок скорочення транзиту суходолом планується задіяти нові судна на залізничній поромній лінії Балтійськ—Усть-Луга.

«Ми також спробуємо отримати правильні роз’яснення від Єврокомісії щодо цієї ситуації. Ми вважаємо, що це найгрубіше порушення протоколів щодо вступу до ЄС країн Прибалтики, це порушення правил вільного транзиту до/з Калінінградської області. Це було зобов’язання ЄС та Прибалтики. Це і гуманітарне питання, спроба економічного удушення нашого регіону. Добиватимемося перегляду таких роз’яснень», — додав Антон Аліханов.

Він також додав, якщо ситуація не зміниться і доведеться нарощувати потужності поромної лінії, влада регіону проситиме федеральний центр про субсидії, оскільки вартість логістики зросте.

Як повідомлялося раніше, Литовські залізниці закрили представництва у РФ та Білорусі після широкомасштабного вторгнення російських військ в Україну.

ltgcargo

Читайте також