Новини, Укрзалізниця

Запас пального УЗ досяг 17 діб

Щоб АТ «Укрзалізниця» не опинилося на межі зупинки, мінімальний запас пального має становити 15 діб. Про це член правління товариства Орест Логунов розповів в інтерв’ю виданню «ЦТС», передає Rail.insider.

За його словами, аби компанія не була на межі зупинки, необхідно мати «мінімум 15 діб на колесах та приблизно 15 тис. т на складах. У середньому дорога споживає 750—760 т на добу, тобто це дасть змогу почуватися комфортно з погляду системних ризиків».

Він також розповів про причини критичних ситуацій із постачанням дизпального.

«Це комплекс причин. Перша — є законодавчі обмеження, через які процес закупівлі займає багато часу. Закон треба змінювати чи виводити з-під закону цю та інші критичні категорії. Друге — відсутність системного контролю з витратою пального. Нині маємо нове керівництво Служби безпеки, яке проводить відповідні службові розслідування. Третє — фінансування. Якщо ви робите запас пального на 30 діб, то є ризики заморозити кілька сотень мільйонів гривень (іноді на ринку, що падає) і ризики, пов’язані з витратою цього пального», — застеріг Орест Логунов.

За словами члена правління АТ «Укрзалізниця», на кінець серпня 2021 року компанія була фактично на межі зупинки через відсутність пального. «Це питання було порушене новим менеджментом компанії вже на першому засіданні Антикризового штабу, та напрацьовано шляхи вирішення. Так, завдяки злагодженій роботі фахівців компанії на початок листопада мали 14 діб запасу, а на сьогодні — 17 діб і цей показник ми плануємо нарощувати», — зазначив він.

Так, у грудні компанія планує закупити та відвантажити приблизно 35 тис. т пального, щоб забезпечити безперебійні перевезення під час Новорічних та Різдвяних свят. Крім того, на майданчику ProZorro було проведено тендер на 60 тис. т дизпального. Також, згідно з чинними договорами, АТ «Укрзалізниця» має можливість поставити ще 56 тис. т пального.

У пресслужбі АТ “Укрзалізниця” підтвердили, що станом на 1 грудня компанія має дизпального на 17 діб роботи. У товаристві стверджують, що такий запас сформовано вперше з початку року.

 

Читайте також