Новини

Музею на Волині передали залізничні пломби ХХ століття

Ковельський історичний музей поповнився новими експонатами. Йдеться про чотири залізничні пломби початку ХХ століття, які знайшов місцевий житель Валерій Удодюк поблизу села Бахів, де раніше була вузькоколійка. Про це розповіла головна зберігачка фондів музею Мирослава Мороз, пише Rail.insider із посиланням на «Супільне».

За її словами, свинцеві пломби найімовірніше використовувалися для пломбування вагонів, які проходили через Ковельський залізничний вузол.

«Вони (знахідки, — ред.) у дуже доброму стані. Чітко видно рельєфні написи, можна було їх ідентифікувати. Є у нас невелика колекція залізничних пломб, десь з десяток. Однак вперше маємо пломби в такому гарному стані, бо це рідко трапляється», — зауважила Мирослава Мороз.

Перша пломба овальної форми із відтисками пломбіратора з обох боків. На одному боці витіснені літери «В. Р.», а на звороті міститься зображення коронованого орла. Це пломба періоду Польської республіки. Такі пломби часто використовувалися для опечатування вантажних вагонів після ремонту чи перевірки, щоб гарантувати їхню справність і безпеку перевезення.

Ще одна залізнична пломба, що датується 1901 роком, круглої форми з обламаними краями може бути пов’язана із залізничними запасами, зокрема використовувалася для опечатування контейнерів, вагонів або складів із запасами для залізничного транспорту.

Пломба круглої форми із пошкодженими краями та рельєфним круговим написом «Ст Ковель» (станція Ковель). В центрі є зірочка, а з іншого боку напис в три рядки «Ю.З.», на виступі напис «1,2,94,38», зазначила Мирослава Мороз.

Четверта пломба теж круглої форми з нерівними краями й затертими випуклими написами. З одного боку напис півколом, над яким є випукла шестикутна зірка. На звороті в центрі — двоголовий коронований орел, навколо якого круговий нерозбірливий напис «ПБ.И.В….1904».

 

Отримайте тестовий доступ до статистики та аналітики

 

Читайте також