Міжнародні новини, Новини

Німеччина та Японія заявили про відмову від вугілля з РФ

Німеччина та Японія мають намір відмовитися від вугілля з країни-агресора, передає Rail.insider.

Зокрема, канцлер ФРН Олаф Шольц заявив, що Німеччина має вкластися у 120-денний термін, який відвів Євросоюз країнам-членам на повну відмову від імпорту російського вугілля.

«Я вважаю, що необхідно буде використовувати цей перехідний період», — сказав він після наради з очільниками федеральних земель Німеччини.

Посадовець додав, що було б добре, якби це вдалося зробити швидше. «Але нам і компаніям потрібен час на підготовку, потрібен час на пошук нових джерел, компанії це вже роблять», — зазначив він.

Окрім того, прем’єр-міністр Японії Фуміо Кісіда оголосив у п’ятницю про запровадження нового пакета санкцій проти РФ — заборону імпорту вугілля та горілки, заморожування активів «Сбербанку» та «Альфа-банку», а також призупинення нових інвестицій.

Фуміо Кісіда зазначив, що санкційний список складатиметься з п’яти пунктів і є частиною зусиль Японії щодо посилення економічного та дипломатичного тиску на РФ внаслідок її повномасштабного вторгнення на територію України.

Як повідомлялося раніше, ЄС затвердив п’ятий пакет санкцій проти РФ. У документі зазначається, що російським суднам заборонять заходити до портів країн-членів Євросоюзу, а операторам вантажного транспорту РФ і Білорусі не можна буде працювати на території блоку.

Читайте також