Економіка, Новини

Понад 20 компаній планують або вже почали будівництво терміналів на нових маршрутах, — Мінагрополітики

Уже понад 20 компаній планують або розпочали будувати термінали в зонах, де пролягають нові логістичні маршрути. Про це розповів міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський в ефірі Всеукраїнського марафону в програмі «Подробиці», передає Rail.insider із посиланням на пресслужбу відомства.

За словами посадовця, у липні планується експортувати приблизно 2 млн т зерна, яке прямує новими логістичними маршрутами: через Польщу, Румунію, Угорщину та Словаччину.

«Маємо потенціал до збільшення. Понад 20 компаній планують або розпочали будувати перевалки в цих зонах. Ми проводимо переговори з ЄС і наприкінці липня буде окрема зустріч із широким колом учасників на рівні міністрів — аграрних, транспортних — відповідних країн, щоб збільшувати європейську інфраструктуру, в першу чергу, за вагонами і траками, бо їх катастрофічно не вистачає», — наголосив міністр.

Як зазначив Микола Сольський, основні точки, над якими потрібно працювати з європейцями за цим питанням, визначені. Посадовець запевнив, що це будуть конкретні кроки, і робота вже триває.

Міністр зауважив, що робота відомства також сконцентрована над вирішенням питань зі зберігання та вивезення врожаю.

«Аграрії, які збирають і збиратимуть урожай ближче до лінії фронту, намагатимуться вивезти його на зберігання ближче до центру та заходу країни. Тому особливо в цих місцях буде потреба в додатковому зберіганні. Над цим активно працював бізнес, щоб завезти на ці території мобільне одноразове зберігання. Також міністерству у цьому дуже допомогли Англія та Канада. І вже з наступного місяця ми розкажемо аграріям про додаткові можливості зберігання зерна», — сказав Микола Сольський.

Як повідомлялося раніше, аграрії готують мобільні сховища для зберігання зерна.

Читайте також