Інфраструктура, Новини, Укрзалізниця

Понад 320 га земель Укрзалізниці несанкціоновано зайняли фізичні особи

Фізичні особи та дрібні підприємці несанкціоновано зайняли 321,4 га земель Укрзалізниці. Про це йдеться у «Звіті про результати аудиту ефективності використання і розпорядження об’єктами державної власності у сфері залізничного транспорту, належними державі матеріальними та іншими активами, що мають фінансові наслідки для державного бюджету», передає Rail.insider із посиланням на пресслужбу Рахункової палати.

Як виявили аудитори, захоплено 460 ділянок, які розташовані на територіях 4 регіональних філій товариства: «Одеська залізниця», «Придніпровська залізниця», «Південно-Західна залізниця» та «Львівська залізниця».

На цих землях фізичні особи та дрібні бізнесмени самовільно побудували житлові будинки, гаражі, готелі, кафе, торговельні павільйони. А деякі їх використовують під городи та посіви.

Встановити вартість земель неможливо, оскільки з 2015 року не проводилася переоцінка активів. Ба більше, під час аудиту в Укрзалізниці Рахунковій палаті не надали документи про період та умови, за яких відбулася втрата об’єктів державної власності. «Невиконання або неналежне виконання посадовими особами своїх посадових обов’язків, що завдало істотної шкоди державі, має ознаки кримінального правопорушення», — наголошено у звіті.

Як повідомлялося раніше, Рахункова палата навела причини збитку Укрзалізниці у майже 12 млрд грн за 2020 рік. Також, відповідно до звіту Рахункової палати, витрати на оплату праці членів наглядової ради та правління УЗ у 2019—2020 роках були непродуктивними.

Окрім того, на Вінниччині фермеру інкримінували захоплення 3 га землі у смузі відведення. А в Чернівецькій області на землях Укрзалізниці вирощували гречку.

Читайте також