Події, Новини

Посадовці Одеської залізниці вкрали 2,5 млн грн на ремонті двигунів дизель-потягів

На Миколаївщині СБУ викрила посадовців регіональної філії «Одеська залізниця», які організували фіктивну схему ремонту дизель-потягів. Про це повідомляє пресслужба СБУ.

За даними оперативників, посадовці УЗ працювали в парі з підрядниками, які займалися ремонтом техніки. Відповідно до умов договору, підрядники мали забезпечити повний ремонт вузлів та агрегатів. Натомість вони виконали лише «косметичний» ремонт двигунів. Посадовці УЗ про цю оборудку знали. За попередніми оцінками вона завдала майже 2,5 млн грн збитків компанії.

«Ініційована СБ України експертиза засвідчила, що після ремонту двигуна у ньому залишився старий блок, який згідно з угодою підлягав заміні на новий. Співробітники СБУ задокументували інші факти невиконання підрядниками обумовлених робіт. Неякісна заміна деяких агрегатів спричинила б вихід із ладу обладнання за декілька днів після прийняття вузла в експлуатацію. За висновками експертів, експлуатація потягів із фактично несправними двигунами могла призвести до надзвичайних ситуацій на залізничному транспорті», – ідеться в повідомленні від СБУ.

Наразі слідчий суддя наклав арешт на «відремонтовані» вузли й агрегати, що встановлені на дизель-потяги депо «Миколаїв». За скоєне посадовці УЗ можуть провести до 8 років за ґратами.

Раніше СБУ викрила схему фіктивного ремонту обладнання Укрзалізниці у Києві.

Читайте також