Новини, Події

Працівники УЗ фіктивно відремонтували потяги на майже 59 млн грн

Правоохоронці розкрили схему під час якої посадові особи ПАТ «Укрзалізниця» фіктивно ремонтували дизель-поїзди. Про це повідомляє пресслужба прокуратури.

“Зокрема, у період 2015-2016 років посадовці ПАТ «Укрзалізниця», із залученням фіктивних підприємств, склали та видали завідомо неправдиві документи про нібито здійснення модернізації більше 20 дизель-поїздів, достовірно знаючи, що жодних ремонтних робіт не могло бути проведено у зв’язку з відсутністю у підприємства-виконавця необхідних спеціалістів і обладнання. Це в подальшому стали підставою для переведення грошових коштів із рахунків ПАТ «Укрзалізниця» підприємству-виконавцю. При цьому частина суми опинилася на рахунках фіктивних підприємств”, – розповіли в прокуратурі.

Експертиза встановила, що роботи з модернізації не проводилося, а неправомірні дії посадовців «Укрзалізниці» завдали понад 58,6 млн грн збитків компанії.

“17 листопада 2020 року п’ятнадцятьом підозрюваним відкрито матеріали кримінального провадження. Серед підозрюваних колишній виконувач обов’язків голови правління одного з підприємств, 100% акцій якого внесено до статутного капіталу ПАТ «Укрзалізниця» (з 2018 року – АТ «Укрзалізниця») та його колишні заступники; колишні та теперішні керівники підрозділів приміських пасажирських перевезень, а також начальники виробничих підрозділів моторвагонних депо регіональних філій ПАТ «Укрзалізниця»,- відзначили в прокуратурі.

Раніше  голова правління АТ “Укрзалізниця” Володимир Жмак розповів, як буде боротися із корупцією та крадіжками в Укрзалізниці.

Читайте також