Уряд РФ має намір відмовитися від фінансування за рахунок коштів Фонду національного добробуту (ФНД) проєкту високошвидкісної залізничної магістралі між Москвою та Санкт-Петербургом. Про це пишуть «Ведомости» із посиланням на двох близьких до уряду джерел та федерального чиновника, пише «Економічна правда».
Проєкт був чинний ще наприкінці минулого року. На нього було зарезервовано майже 500 млрд рублів у ФНД, але зараз плани його фондування знято, кажуть співрозмовники видання.
За їхніми словами, фінансова модель проєкту втратила актуальність через подорожчання імпорту, зниження платоспроможного попиту, погіршення прогнозів щодо перевезень.
Ще однією причиною можливої відмови від фінансування проєкту із ФНД стало зниження технологічних можливостей через санкційні обмеження на імпорт.
Зауважується, що Мінтранс у середині грудня оцінював вартість будівництва високошвидкісної магістралі Москва—Санкт-Петербург у 1,39 трлн рублів. У РЖД мали намір закінчити будівництво у 2027 році.
Нагадаємо, німецький концерн Siemens — виробник «Сапсанів» (основні поїзди на магістралі Москва—Санкт-Петербург) — повідомив РЖД про припинення контракту на постачання потягів. Причина — санкції проти РФ через маштабне вторнення її окупаційних військ в Україну.













