Укрзалізниця, Новини

Рішення про звільнення має дивний вигляд, – Жмак

Уже колишній очільник Укрзалізниці Володимир Жмак на своєму Telegram-каналі прокоментував вчорашнє рішення Кабінету Міністрів щодо відсторонення його з посади голови правління компанії.

Так, на думку Жмака, рішення відбулося з порушенням процедур.

“Кабінет Міністрів України прийняв рішення про моє звільнення з посади Голови правління Укрзалізниці. Вказане рішення виглядає, як мінімум, дивно, як у зв’язку із відсутністю підстав, так і з грубим порушенням всіх можливих процедур та закону”.

Також екс-посадовець розповів деталі рішення та що йому передувало. Зокрема, про те, що голова Наглядової ради УЗ (Шевкі Аджунер) пропонував йому піти з посади за власним бажанням:

“У понеділок на позачерговому засіданні Наглядової ради я їй представив тригодинний звіт. Жодних коментарів чи, як зараз кажуть, «фідбеків», крім нарікань на погану комунікацію між нами, я не отримав. Вчора, вранці, у свій день народження, я отримав «святковий» дзвінок від Голови Наглядової ради, який тепло привітав мене, побажав найшвидшого одужання та запропонував терміново написати заяву про звільнення за угодою сторін. Оскільки підстав для такої «дружньої пропозиції» я не вбачав, будь-яких повідомлень про недоліки у своїй роботі від Наглядової ради ніколи не отримував, тому цю щедру оферту не прийняв. Після цього, сьогодні, ламаючи всі стереотипи про повільність прийняття рішень міністерством інфраструктури, міністр вже з самого ранку підготував та передав Кабміну подання на моє звільнення”.

Жмак вважає, що причини поганого стану УЗ треба питати в наглядовій раді, яка “призначала попередніх керівників й приймала їхні звіти” й підкреслив, що надалі саме на неї лягає відповідальність

“Що буде далі? Важко сказати, бо тепер це безпосередня відповідальність Наглядової ради. Їй буде непросто, бо призначити вже п’ятого керівника за якихось три роки – неабияка задача і не так просто замінювати голову правління, як тільки він перестає бути «слухняним»”.

Наостанок Жмак заявив, що не збирається бути осторонь, адже “вже встиг відчути себе членом великої залізничної родини”. Проте свої наміри не конкретизував.

Нагадаємо, раніше в наглядовій раді УЗ також прокоментували звільнення Володимира Жмака. Зокрема було заявлено, що найближчим часом розпочнеться конкурсний відбір нового голови правління.

Читайте також