Економіка, Новини

Росія припиняє поставки енергетичного вугілля в Україну

Із 1 листопада РФ зупиняє поставки енергетичного вугілля в Україну. Про це повідомив голова Комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус, передає Rail.insider із посиланням на «Бізнес Цензор».

Йдеться про вугілля марки А (антрацит) та П (пісне).

Андрій Герус зазначив, що таке вугілля завозила компанії «ДТЕК» (Луганська ТЕС, Криворізька ТЕС), «Донбасенерго» (Слов’янська ТЕС) та «Технова» (Дарницька ТЕЦ, Сумська ТЕЦ, Чернігівська ТЕЦ).

«За інформацією учасників ринку, заборона не розповсюджується на коксівне вугілля, а стосується лише вугілля, що використовується для потреб енергетики. Такі дії РФ схожі на її дії восени 2014 року», — додав посадовець.

Цю інформацію підтвердили у пресслужбі Мінекономрозвитку РФ, повідомляє «Інтерфакс».

«Ухвалене рішення пов’язане зі зростаючим попитом на енергетичні марки вугілля. В осінньо-зимовий період необхідно приділяти особливу увагу забезпеченню власних потреб усередині країни», — зазначили у відомстві.

Водночас у російському міністерстві уточнили, що РФ продовжить постачати в Україну неенергетичні марки вугілля.

У Мінекономрозвитку РФ додали, що «незважаючи на політичну обстановку», Росія останніми роками забезпечувала до 68% імпорту всього вугілля в Україну.

Як повідомлялося раніше, Укрзалізниця додає зусиль для вивезення продукції ДП «Добропіллявугілля-видобуток».

Читайте також