Новини

САП направило до ВАКС справу щодо збитків УЗ на майже 40 млн грн

Спеціалізована антикорупційна прокуратура направила до Вищого антикорупційного суду справу щодо завдання АТ «Укрзалізниця» збитків на 39,8 млн грн. Про це повідомляє пресслужба НАБУ.

“Розслідування завдання філії “Центр забезпечення виробництва” ПАТ “Укрзалізниця” збитків розміром 39,8 млн грн закінчено. 16 жовтня 2019 року прокурори САП скерували до Вищого антикорупційного суду обвинувальний акт щодо двох осіб: начальника філїї та його заступника у 2015-2016 рр.”, – йдеться у повідомленні.

За версією слідства, у грудні 2015 та березні 2016 року філія ЦЗВ позичила у ТОВ «Вог Аеро Джет» 30 тис. тонн дизельного пального. Борг мала повернути до 1 березня та 1 травня 2016 року відповідно, а в разі несплати боргу у визначені терміни — сплатити штраф у розмірі 2-2,7 млн грн за кожен день прострочення. Повертати борг філія почала лише 29 березня 2016 року, завершивши цей процес у травні.

Слідство вважає, що посадовці філії, зловживаючи своїм службовим становищем в інтересах ТОВ «Вог Аеро Джет», свідомо затягли з погашенням боргу, адже 18 березня 2016 року вже мали укладений контракт на постачання дизпального. До того ж, пальне позичила філії та сама компанія, яка виграла її конкурс із постачання, тож процес погашення міг бути доволі швидким. Проте його розпочали лише після незаконного збільшення ціни за контрактом, що було предметом розслідування НАБУ, яке вже завершене — обвинувальний акт в березні 2019 року по цьому епізоду скеровано до суду.

Розслідування наведених фактів детективи НАБУ розпочали у грудні 2016 року та завершили у липні 2019 року.

“Дії обох обвинувачених кваліфіковані за ч.2 ст.364 Кримінального кодексу України («Зловживання владою або службовим становищем»)”, – додається у повідомленні.

Підозрюваним загрожує позбавленням волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, зі штрафом від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Водночас у НАБУ нагадали, що відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

[democracy id=”20″]

Дякуємо за відповідь!

Для визначення об’єктивного загального зрізу настроїв на ринку залізничних вантажоперевезень пройдіть опитування повністю! Результати допоможуть нам окреслити проблемні точки й взаємовигідні шляхи вирішення загальних проблем та будуть представлені на загальний розсуд без редакційної цензури.

 

Отримайте тестовий доступ до статистики та аналітики

 

Читайте також