Новини, Тарифи, Укрзалізниця

Швидке рішення щодо тарифів зумовлене військовим станом, – Олександр Камишін (доповнено)

Голова правління АТ «Укрзалізниця» Олександр Камишін повідомив, що прискорений процес прийняття та узгодження наказу щодо підвищення тарифів на вантажні перевезення залізничним транспортом на 70% пов’язаний із військовим станом в країні. Як інформує Rail.insider, про це він заявив на брифінгу в Києві 29 червня.

«Ми знаходимося в стані війни. Якщо б ми проводили публічні обговорення, це зайняло б набагато більше часу. Сьогодні є абсолютно законний механізм і зареєстрований Мін’юстом наказ свідчить, що процедура була повна, – заявив Олекcандр Камишін. – Є поправка, яка дозволяє у військовий час скорочувати процедуру. Цим ми і скористалися».

Він розповів про те, як відбувався процес.

«Укрзалізниця запропонувала Міністерству інфраструктури підняти тарифи на залізничні перевезення на 70% для всіх класів вантажів. Ми провели це через нашу тарифну комісію, правління. Наглядова рада приймала рішення. І подали на Міністерство інфраструктури, яке провело належним чином всі процедури. І це було зареєстроване Мін’юстом. І наказ вступив в дію з дати публікації, тобто з сьогоднішнього дня», – повідомив голова правління УЗ.

Олександр Камишін додав, що підвищення тарифів «єдиний можливий на сьогоднішній день формат для того, щоб забезпечити безперебійну роботу компанії в умовах військового часу».

Крім того, відповідаючи на запитання Rail.insider, голова правління Укрзалізниці зазначив, що підвищення тарифу саме 29 червня не пов’язане із виплатою авансу, що був із затримкою виплачений теж у цей день. За його словами, компанія планує направити кошти від підвищення тарифів “на здійснення операційної та інвестиційної діяльності”.

Згодом в УЗ пояснили, що під поправкою відносно прискорення рішення про підвищення тарифів є Постанова Кабінету Міністрів №172 від 1 березня 2022 року. Згідно з нею “у невідкладних випадках, пов’язаних із введенням в Україні або в окремих її місцевостях воєнного стану, що потребують негайного прийняття рішення, суб’єкт нормотворення може видати відповідний нормативно-правовий акт без узгодження із суб’єктами нормотворення та/або з іншими заінтересованими органами”.